We Need to Talk About Ivars

December 8, 20150 COMMENTS
FullSizeRender (2)

I first met Ivars Gansons from Darbnīca when I needed to solve a problem with sneakers and he seemed the right go-to guy. Mentioned sneakers were having a life of their own scattered around the hallway simply because there was no cabinet for them. Ivars made one and it was – still is – great.

Then I moved and needed more than a little cabinet. There was no table in my new kitchen and I had this custom made console with wheels on my mind too. Ivars built it all plus threw in a vintage wooden ladder from the old building of Latvian National library. He’s from those who likes to pick up things because they may become handy. And they do.

When I saw the projects Ivars has done elsewhere I momentarily picked up the common thing they all share – Ivars is a true problem solver. No place for a shelf? Let’s build one in the corner. Where should I put my skateboard? Let’s get a custom made hook. Have an old sideboard ready to be thrown out? Let’s have a good look at it and give it a second chance.

Now, how is this for a Christmas gift idea, huh?

Ar Ivaru Gansonu no Darbnīcas tā kārtīgi iepazinos toreiz, kad man bija jāatrisina problēma ar sporta kurpēm. Viņš pēc visa līdz tam redzētā šķita īstais meistrars. Minētie apavi dzīvoja paši savu dzīvi, aizņemot visu priekšnamu, jo tiem vienkārši nebija sava skapīša. Ivars tādu izgatavoja, pielika pie sienas (jo uz zemes tam vietas nebija), un tas kalpo vēl šobaltdien.

Tad es pārcēlos uz jaunu dzīvokli, un dabiski radās vajadzība pēc vairāk nekā maza skapīša. Virtuvē nebija galda (īstenībā vietas tur pietika tikai pusgaldam) un man bija padomā speciāli izgatavota plauktu konsole uz ritenīšiem. Ivars uzbūvēja to visu plus piemeta klāt koka trepes no Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas Kr. Barona ielā. Viņš ir no tiem, kurš katram gadījumam savāc visu, ko dod. Jo viss var kādreiz noderēt un – noder ar’.

Kad iepazinos ar jaunākajiem Ivara projektiem citās mājās un arī birojos, momentā tapa skaidra Ivara stiprā puse – viņš ir problēmu risinātājs. Nav vietas plauktam? Iebūvēsim vienu stūrī. Kur lai liek skrituļdēli? Uztaisīsim īpašus āķus, kas pie viena noderēs arī mētelim. Bēniņos mētājas tumbačka, kas būtu vienreiz jāizmet? Paga, tai taču varētu iedot otro dzīvi!

Nu tā, ar labu kontaktu padalījusies esmu, pārējais pašu rokās. Bet man ir laba sajūta, ka te kādam var sanākt kārtīga Ziemassvētku dāvana!

#

Custom made console + former library cabinet, now a dust free space for hats / Pēc pasūtījuma izgatavota plauktu konsole + bijušais bibliotēkas skapītis, tagad no putekļiem brīva vieta cepurēm

#

Former library filing cabinet / Reiz bija bibliotēkas kartotēkas skapītis

#

Ivars Gansons

#

Another kind of lamp I / Variants ar lampu I

#

Former library ladder turned into a shelf for cacti / Bijušās bibliotēkas trepes pārtapušas zaļo augu plauktā

#

Another kind of lamp II / Variants ar lampu II

#

A kitchen to be / Būs virtuve

#

Upcycled lamp / Hibrīdlampa

#

Upcycled chair (bike tubes + some steel details) / No riteņa riepām "novīts" krēsls

#

First sold sofa (upcycled bike tubes + old bed frame) / Pirmā pārdotā sofa (vecas riteņu riepas + metāla gulta)

#
#

Home sweet home for skateboards / Skrituļdēļu mājas

#

At an open air market / Ivara mēbeles izbraukumā

#

Airdog office / Airdog birojs

#

Master's tools / Meistara instrumenti

Say What You Think

YOUR COMMENT