Kā arhitekti zupu vārīja / How architects were making a soup

February 17, 201216 COMMENTS

Diskusijas vadītāji arhitekts Pēteris Bajārs un šī bloga autore, reizē DEKO redaktore, apmainās apsrātībām par arhitektiem / Chief conductors of the discussion, architect Peteris Bajars and the author of this blog, also editor in chief of magazine DEKO, exchanging jokes about architects

“Hallo, Andris?”
“Nē.”
“A kāpēc?”

Lai arhitektūra un dizains nebūtu tāds galvas mežģis kā šis joks no vakardienas žurnāla IR, Latvijas Arhitektūras informācijas centrs jeb LAIC kopš pērnās vasaras aizsācis aizraujošas un jebkuram interesentam saprotamas un pieejamas diskusijas ar nosaukumu Arhitektu virtuves sarunas. Tas nozīmē, ka arhitekti, dizaineri, teorētiķi un vienkārši fani satiekas pie darba galda, kur sašķērē sīpolus un tomātus un kopā pagatavo zupu, paralēli apsriežot to vai citu tēmu. Tieši tā, kā jau virtuvē tas daždien notiek – bet tur taču parasti raisās tās labākās sarunas.

Arhitektu virtuves sarunu 4. laidiens šoreiz notika DEKO zīmē (DEKO kūrēts un ar DEKO izvēlētu tēmu – “Kas vajadzīgs labai dzīvošanai?”) ļoti draudzīgajā Innocent Cafe (jeb Illy kafejnīcā). Ieeja bija brīva jebkuram interesantam.

Skatiet bildes, video un gaidiet nākamo DEKO – tur diskusijas apkopojums rakstiskā veidā. Ā, jā. Nākamām Arhitektu virtuves sarunām by DEKO būt. Jo jūs prasījāt.

***

“Hello, is that Andris?”
“No.”
“And why not?”

Confused, are you? In order to make the fields of architecture and design much clearer and easier to understand than this joke from yesterday’s issue of weekly IR, Information center of Latvian Architecture has been organizing exciting discussions for wide audience, titled ‘Architects’ kitchen talks’. Meaning, architects, designers, theoreticians and simply design fans gather at improvised kitchen and talk about this or that design related subject along with cutting and slicing tomatoes and onions for a soup. As that’s how the best conversations are born – hanging out in the kitchen.

‘Architects’ kitchen talks’ Vol. 4 took place at Innocent Café and under the name of magazine DEKO (i.e. DEKO as the curator and the author of the title of the discussion – ‘What’s necessary for good living?’). The discussion was open to everybody.

Now, take a look at the photos as well as the video (sadly, only in Latvian though) and wait for the next issue of DEKO with the best parts of the event in written form (sorry, still in Latvian). And, yes. More Architects’ kitchen talks by DEKO to come. As you asked for it.

Innocent Cafe šefs Ingemārs nupat saņēmis īpašu uzlīmi, kas apliecina šīs vietas vizuālo un emocionālo vērtību DEKO acīs. Ja uz veikala vai restorāna durvīm redzat šādas uzlīmes, ziniet, ka te ar kvalitāti un stilu viss kārtībā / Innocent Cafe chief Ingemars has just received a unique sticker certifying the visual and emotional value of this place in the viewpoint of DEKO magazine. From now on look for this sticker elsewhere in Riga and be sure it stands for great service and good design

Viens, divi, viens, divi... Diskusija var sākties! / One, two, one two... And the discussion is now on!

Viena no diskusijas dalībniecēm - mūziķe un dizaina fans Linda Leen / One of the participants - musician as well as design fan Linda Leen

Ausis saspicētas / Ears wide open

Griežam un smalcinām / Cutting and slicing

Vēl arvien griežam / Still cutting

Cits diskusijas dalībnieks - dizaina teorētiķis Holgers Elers / Another participant - design theoretician Holgers Elers

Kino pārzinātājs Māris un arhitektūras pratējs Toms ir pati uzmanība / Maris, who knows cinema, and Toms, who does architecture, are all eyes and ears

Fotogrāfs Nils Vilnis par to, kā ir dzīvot VEF fabrikā / Photographer Nills Vilnis on him living in the old factory VEF

Linda: "Dzīve ir pārāk īsa, lai dzertu sliktu vīnu..." / Linda: "Life's to short to drink bad wine..."

Klausītāji neslēpa savas emocijas / Listeners weren't hiding their feelings

Nudien neslēpa / They really didn't

Pie zupas šoreiz bija sarūpēta arī laba lasāmviela / There was good reading material provided along with the soup

Nu tad izstrēbsim, ko esam ievārījuši / Let's eat what we have made

Foto: Mārtiņš Cīrulis

Comments

A.
February 17, 2012 at 11:11 am

Gribēju aiziet, bet sabijos, ka būs daudz cilvēku :) Izrādās, ka bija gan :) ! Zupa izskatās garda ;)

  agnesiga
  February 17, 2012 at 7:33 pm

  >A.
  Ko tur bities? Tie daudzie cilveki jau visi klausijas tapat ka koncerta vai teatri, runaja jau tikai tie, kas pie nazhiem:) Nakamreiz nac, labi? :))

February 17, 2012 at 12:10 pm

Lieliskas atmosfēras vakars

ginta_b
February 17, 2012 at 1:40 pm

wow

leldebird
February 17, 2012 at 2:19 pm

Pasakums, ko noteikti apmekletu, ja dzivotu tuvak :)

February 17, 2012 at 3:18 pm

Zupa bija izcila!!! :) Recepti studijā!

February 17, 2012 at 6:18 pm

probléma ir tá, ka latvijá vél nav tádas ístas dizaina véstures, tikai tagad viss tas sák veidoties un attístíties, kas ir looti apsveicami!! franchi un zviedri jau kádus simts gadus atpakalj diskutéja par sím pasám témám. un, ká saka ”iepakojumu razotájs” mums nevajag kautréties un vajag bút bezkaunígiem, tikai tá mús pamanís, jo talantu mums netrúkst!
un deko zurnals ir vnk lielisks, ar lepnumu to rádu savam franchu (interjera dizaineram) puisim un, já vins to atzinigi novérté!!
loti interesants posts!;) voilà!

  agnesiga
  February 17, 2012 at 7:32 pm

  >Kiti
  Jaa, un so problemu mes, DEKO un arhitekti, un dizaineri, skaidri apzinamies, tadelj ari rikojam sis diskusijas. Paldies par novertejumu zurnalam. Stradasim talak.

Evita
February 17, 2012 at 8:47 pm

Skat skat! Es ar ssaspicējusis ausis!

Evita
February 17, 2012 at 8:48 pm

PS. Zupa tiešām bija garda!

Saiva
February 18, 2012 at 2:13 am

Man skiet, ka jabut ”interesentam”, nevis ”interesantam”, bet tas varbut soreiz ar nodomu, lai savaktu vajadzigo publiku.

  agnesiga
  February 18, 2012 at 7:19 pm

  >Saiva
  Paldies, teksta bija parteiksanas, kas tagad labota.

February 19, 2012 at 8:52 pm

[…] Illy, design magazine DEKO organized a discussion “What do you need for good living?”. Agnese Kleina, editor in chief, had invited several bright personalities – architect Peteris Bajars, […]

siena
February 22, 2012 at 2:13 pm

Tas Andris Vītoliņš gan PA LIELAM tik vien māk runāt:(((

April 17, 2012 at 10:02 am

[…] Un tad, ja rodas vēlme pašiem novērtēt (pieskarties, apsēsties utt.) Latvijā radītu dizainu, esat laipni gaidīti ceturtdien, 19. aprīlī t/c Galleria Riga 6. stāva izstāžu zālē. Atklāsim žurnāla DEKO un RTU arhitektūras studentu kopīgi iekārtotu dizaina pop-up izstādi un noklausīsimies jau otrās DEKO rīkotās Arhitektu virtuves sarunas. Pirmajās mums gāja tā. […]

April 20, 2012 at 12:27 pm

[…] Izstāde atvērta t/c Galleria Riga 6. stāvā katru dienu līdz svētdienai ieskaitot, no plkst. 10 līdz 21. Diskusijas video vēl sekos. DEKO Arhitektu virtuves sarunu 1. daļu skatieties šeit. […]

Say What You Think

YOUR COMMENT