From Klimt to Coat

March 17, 20144 COMMENTS

I had been here before.

On arriving at Grand Palais in Paris, the venue of H&M Studio A/W 2014 fashion show, I experience a brief deja-vu. Autumn 2005, exhibition Vienna 1900: Klimt, Schiele, Moser and Kokoschka. I queued outside Grand Palais in the dusky and rainy afternoon for at least hour and a half. As a matter of fact, I still have a fridge magnet featuring Klimt I purchased at the gift shop as a souvenir to remember the day.

Fast forward almost 10 years and here we are – ready for the fashion show held during the annual spring session of Paris Fashion week. We have arrived in time, meaning that most part of the fashion goers are still on their way here. I find my seat only to discover notorious Diane Pernet (here she is in 1989) sitting across to me and chatting with her companion. At one moment she digs into her bag and out comes her iPhone with a cover I wasn’t expecting from her: shiny white and yellow bling bling stones et all. She checks the time and it is indeed the high time the show starts.

And after 15 minutes it’s all done. Here, have yourself a fun fashion quickie. I truly don’t envy all the staff working their backs off to create the interior and, most of all, the collection.

While the life music was great and made models march in energetic pace, it was almost impossible to check out the new collection thoroughly. As if suspecting that, H&M had taken care of a showroom in a suite of old and splendid Grand Budapest Hotel Parisian hotel. A view with Tour Eiffel? You bet. Scroll down for my legitimate snooping around.

Collection will be available worldwide from September 4.

***

Es šeit esmu jau bijusi.

Izkāpjot no autobusa pie Grand Palais Parīzē, kur paredzēta H&M Studio rudens/ziema 2014 kolekcijas skate, piedzīvoju mirklīgu dežavu. Rudens, 2005. gads. Izstāde Vienna 1900: Klimt, Schiele, Moser and Kokoschka. Rindā ārpus Grand Palais, krēslainās pēcpusdienas rudenīgajā lietū nostāvēju vismaz pusotru stundu. Kaut kur vēl jābūt toreiz suvenīru veikaliņā iegādātājam ledusskapja magnētiņam ar Klimtu. Lai šī diena neaizmirstas.

Gandrīz desmit gadus vēlāk, un te mēs esam – gatavas H&M skatei, kas jau otro sezonu tiek rīkota Parīzes modes nedēļas ietvaros. Esam ieradušās laicīgi, tas ir, lielākā daļa skates nācēju vēl ir tikai ceļā. Atrodu savu sēdvietu un, ērti iekārtojusies, sev priekšā pa diagonāli pamanu vienmēr pamanāmo Diane Pernet (un te viņa ir 1989. gadā), kura diskrēti sarunājas ar savu pavadoni. Kādā brīdī viņa ierokas savā somā, lai no tās izvilktu aifonu ar vāciņu, kādu no viņas negaidīju: visu vienos spožos baltos un dzeltenos bling bling akmeņos. Diāna paskatās, cik ir pulkstenis, – nudien, ir pēdējais laiks pasākumam sākties.

Un pēc 15 minūtēm viss ir galā. Gatavais modes kvikijs. No tiesas neaspkaužu ļaudis, kuriem nācās pasvīst, iekārtojot lokāciju un, galvenais, radīt pašu kolekciju.

Kamēr dzīvā mūzika bija neatkārtojama un ļāva modelēm soļot šurpu turpu enerģiskā tempā, ar to visu bija stipri grūti piedzīvot kolekciju un piefiksēt savus favorītus. It kā to nojaušot, H&M bija parūpējies par šovrūmu kādā greznā un izmeklētā Grand Budapest Hotel Parīzes viesnīcā. Un ar skatu uz Eifeli? Bet loģiski. Skrollējiet zemāk un izpētiet manas likumīgās spiegošanas rezultātu.

Kolekcija būs pārdošanā no 4. septembra H&M veikalos visā pasaulē.

Inside the space ship aka the location for the show / Kosmosa kuģa iekšpusē jeb notikuma vietā

Later at the showroom / Vēlāk šovrūmā

Trying to get the best shot / Pūloties dabūt vislabāko kadru

Half naked is good / Puskails ir skaists

My absolute favourite. A reminiscence of 20s - 30s circus scene (see the movie Water for elephants) / Mans absolūts favorīts. Ar domām par 20. - 30. gadu cirkus estētiku (skat. filmu Ūdens ziloņiem)

Another piece born in the union of dark night and full moon / Vēl viens brīnums, dzimis tumšās nakts un spožā pilnmēness savienībā

Big great green. A coat, indulged with quilted padded lining for additional protection during that cold Latvian winter / Lielais zaļais perfektais. Mētelis ar siltu, stepētu oderi papildus aizsardzībai pret auksto Latvijas ziemu

The question of new hat is now solved / Jaunās cepures jautājums nu ir atrisināts

Comments

March 17, 2014 at 11:22 am

terpi skaisti, kas to butu domajis, ka es teiktu, hm ieperkas tikai mans berns, vajadzes pardomaat :)
par 15 minushu valdzinajumu .. – vai neshkjiet, ka skates ir aiziet paradit sevi un paskatities uz citiem, ja viss tik atri nak un aiziet taluma, un ja visu var skaisti internetaa atrast…aizdomajos bet protams nemaku spriest, nevienaa skate nav buuts…
un veel pharrell westwood cepuru manija tevi nav veel piemekleejusi…..

    agnesiga
    March 17, 2014 at 2:06 pm

    >ginta
    par skatem Tev taisniba. Ja visu var redzet tieshraidee, ja skates bildes paradas webaa uzreiz pec taas izskanas, zud iemesls reali to apmeklet dzive. Un tomer, caur internetu pazud viss tas, kas saredzams tikai uz vietas. Gan Dianas mobilaa vacinsh, gan smarzha gaisaa, gan satikties ar tiem, ar kuriem citadi “satiecies” vien internetaa.
    P.S. Par Vestvudas cepuri parunasim citreiz :P

B
March 17, 2014 at 5:08 pm

Neko sliktu negribu pateikt par h&m, bet kā liela zaras fāne, es droši varu pateikt, kā daudzas lietas uz 90% identiskas. Ja ne uz visiem 100%…

elin
March 19, 2014 at 9:52 pm

kleita smuka, filma ūdens ziloņiem gan bija sviests:)

Say What You Think

YOUR COMMENT