Drawing Outside the Lines

October 15, 20155 COMMENTS
cant-danceweb

Sometimes one may find new adventures via a quick browse through the ‘Discover People’ option on Instagram. That’s how I stumbled upon Lucy Kirk, or, to be more precise, her irregular ceramic people.

Lucy studied Illustration at university and in her final year took an evening class in ceramics. After she graduated she brought a kiln and has been experimenting ever since. Her experiments are far from Latvian traditional ceramics and while I love those simple Made in Latvia black clay cups and plates I miss a certain unexpectedness and fooling around which is why I fell in love with Lucy’s work right there and then. “When doing illustrations I tend to use ink as a medium. My ceramics were a progression from my drawings so I guess that’s why I wanted them to remain sort of rough around the edges.” Here you go, a girl who draws with a piece of clay.

And so this is how I ended up giving myself this dreamy looking guy in striped pants. Next thing I need to get those wild palm tree candlesticks.

Lai sāktos jauni piedzīvojumi, dažkārt pietiek papētīt ‘Discover People’ sadaļu savā Instagramkontā. Tieši tā uzskrēju virsū Lucy Kirk vai, pareizāk sakot, viņas netradicionālajiem keramikas cilvēciņiem.

Lūsija universitātē studēja zīmēšanu un pēdējā mācību gadā pa vakariem sāka apmeklēt arī keramikas nodarbības. Pēc studiju beigām viņa nopirka keramikas cepli un kopš tā laika nebeidz eksperimentēt. Iznākums ir tālu no tradicionālās latviešu keramikas un, lai gan mīlu visus tos melnos Made in Latvia keramikas šķīvjus un krūzes, man pietrūkst kaut kā negaidīta un ārpus kanona. Lūk, iemesls, kāpēc uz līdzenas vietas iemīlējos Lūsijas brīnumos. “Kad zīmēju, es izvēlos tintes tehniku. Savukārt keramikas darbi ir manu zīmējumu atvasinājumi, kādēļ arī vēlējos, lai viņi paliek tikpat nenolīdzināti un “nepabeigti” kā uz papīra.” Meitene zīmē ar mālu.

Tā es tiku pie sapņainā vīra strīpainās biksēs, kuram ļoti patīk vērot sveces liesmu. Nākamais pirkums – mežonīgie palmu svečturi.

#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Comments

ginta
October 15, 2015 at 10:17 am

ir smuki… tiešām… arī figūriņas, bet manītas praktiskais latvietis, kuram nevis labāk patīk, bet gribas visu lietderīgi izmantot – tā krūze un tintes trauks,brokastu bļoda…. smuki

Ieva
October 19, 2015 at 11:53 am

Nu nebūs Tev taisnība par to latviešu keramiku. Ja Tu papētītu tādus keramiķus kā Pēteri Martinsonu vai Ilonu Romuli, tad viņu māksla ir tālu no tradicionālās latviešu keramikas.

  agnesiga
  October 19, 2015 at 11:55 am

  Paldies par piezimi, Ilze.

Lāse
November 1, 2015 at 2:16 am

Jautājums ārpus konteksta. Varbūt esmu palaidusi garām informāciju, bet plānotāja šogad nebūs? :(

  agnesiga
  November 1, 2015 at 11:12 pm

  >Lāse
  Sogad The Planotajs netiks izdots, atvaino, ja sabedinaju. Ja The Planotajs bija planots kaa davana, tad mums plaanaa ir maza, jauka alternativa davanai. Savukart ja The Planotaju lietoji pati, tad, jaa, soreiz bus jameklee cits.

Say What You Think

YOUR COMMENT