Benji Knewman Euro Tour. Amsterdam

August 4, 20152 COMMENTS
Processed with VSCOcam with f2 preset

I think I’ll take Amsterdam for a lover. Who knew this city would be as humorous, loveable and full with unexpected experiences. All the right values for a place to come back again.

It was my first time in Amsterdam and it was also the first international presentation for Benji Knewman. It took place at Athenaeum Nieuwscentrum, one of the oldest bookstores in the world, still up and running since 1969 (definitely read this interview with Marc, my host and the head of the independent magazines at Athenaeum).

Although things have been changing and we spend days swiping [our phones], a true gentlemen still drops by for his daily newspaper here and the shop is never empty. Nowadays a new scene is emerging – that of the independent magazines. Athenaeum bookstore stocks the best of them from all around the world, including titles that can be found only here. There, in a great company of titles I’m especially fond of (Hello Mr, Apartamento, The Happy Reader) you’ll also find the newest issue of Benji Knewman – made in Latvia, curated for the world.

But how did it go, our friendly gathering with local readers of Benji Knewman? I’m very happy to report that the place was full, people were all smiles and laughter, and I was told by my hosts that the night was a success. This is where I’d like to say a big thanks to everyone who came, especially them local Latvians. Thanks to Nikos Doulos for the great photos. And thank you, Amsterdam!

Benji Knewman Euro Tour is supported by PINS. Next and final stop: London.

Man ir jauna mīļākā. Pilsēta. Kas to būtu domājis, ka Amsterdama būs tik dzīvespriecīga, jauneklīga un pilna ar negaidītiem notikumiem. Viss, kas vajadzīgs, lai gribētu atgriezties.

Amsterdamā biju pirmoreiz, un šī bija arī pirmā ārvalstu prezentācija Latvijā radītajam grāmatžurnālam Benji Knewman. Notikuma vieta: Athenaeum Nieuwscentrum grāmatu un žurnālu veikals – viens no vecākajiem pasaulē, darbojas jau kopš 1969. gada (noteikti izlasiet interviju ar Marku, kura pārziņā ir tieši neatkarīgie žurnāli – viņš arī mans Amsterdamas hosts).

Kaut arī laiki mainās un mēs vadām savas dienas, slidinot pirkstu pa telefona ekrānu, īsts džentlmenis šeit joprojām piestāj pēc savas avīzes un veikals nekad nestāv tukšs. Šodien nevar nepamanīt arī jaunu parādību – neatkarīgos žurnālus, kuru klāsts turpina palielināties. Athenaeum piedāvājumā atradīsit labākos no visas pasaules, tostarp tādus, kuri nopērkami tikai un vienīgi šeit. Tieši te, lieliskā kompānijā ar man mīļajiem Hello Mr, Apartamento un The Happy Reader, iegādājams arī jaunākais Benji Knewman laidiens.

Bet kā noritēja draudzīgā tikšanās ar Benji Knewman vietējiem lasītājiem? Ar lielu prieku reportēju, ka veikals bija pilns un kādam nācās pat palikt ārpusē. Bija daudz smaidu un smieklu, un veikala saimnieki vēlāk atzina, ka pasākums sanācis vēl labāks kā cerēts. Paldies arī vietējiem latviešiem – jūsu atraktivitāte nepalika nepamanīta holandiešu acīs. Paldies Nikos Doulos par fotogrāfijām. Un paldies tev, Amsterdama!

Benji Knewman Europas tūri draudzīgi atbalsta PINS. Nākamais un pagaidām beidzamais galamērķis: Londona.

#

How would you like your egg? - With a book, please. / Kādas piedevas gribēsit olai? - Vienu grāmatu, lūdzu.

#

A piece of welcome: local humour / Amsterdama - pilsēta ar labu humora izjūtu

#

A piece of welcome: nudies in my room / Viesmīlīgs žests: plikņi manā istabā

#
#

Thin yellow line / Šaurā, dzeltenā līnija

#

Where will I sleep? - Somewhere. / Mājas saimnieks 10 gadus nostrādāja kinoteātrī. Plakāti nāca komplektā

#

How they made folding beds back in the 70's / Aiz aizkara - saliekamā gulta, 70. gadi

#
#

My host for the trip: Marc, the most creative bookshop keeper / Te arī pats mājas saimnieks - Marks no Athenaeum Nieuwscentrum grāmatu un žurnālu veikala

#

Back in time / Atpakaļ laikā

#

How they made schools back in the day / Skola, veco laiku paraugs

#

Naked is good. Forever

#

Amsterdam after all / Šī tomēr ir kanālu pilsēta

#

My front yard / Mans lievenis

#

Breakfast of champion on the day of the big event / Raženas brokastis priecīgās dienas rītā

#

Bookstore patron No1 / Grāmatnīcas apmeklētājs Nr.1

#

Bookstore patron No2 / Grāmatnīcas apmeklētājs Nr.2

#

Meanwhile at the bookstore's office: bonjour, Gerard, bonjour, chabli / Tikmēr veikala ofisā: sveiks, Žerār, labdien, šablī

#

The honourable staff of Athenaeum Nieuwscentrum / Grāmatveikala darbinieku goda dēlis

#

Five minutes before the show / Piecas minūtes pirms Benji Knewman pirmās ārvalstu prezentācijas

#

Surrounded by magazines / Žurnālu apskāvienā

#

A bookstore with a stage / Veikals ar skatuvi

#

Getting ready for a duet that wasn't meant to happen - at least not this time / Gatavojamies duetam, kam nebija lemts izskanēt - vismaz ne šoreiz

#
#
#

Amsterdam, meet Juris from Salacgriva (one of the stories in Vol.1) / Amsterdama, iepazīsties ar Juri no Salacgrīvas (Vol.1 varoni)

#
#
#

And then there was one / Un tad bija atlicis tikai viens

Comments

Girts
August 5, 2015 at 12:22 pm

another great book shop Keeper and another great wine ~~

Juris
October 20, 2015 at 1:26 am

Yes, surprisingly Amsterdam is my favorite city as well! City of freedom and love, besides that- so beautiful!

Say What You Think

YOUR COMMENT